Siłownie zewnętrzne – ćwiczenie na świeżym powietrzu ma wiele korzyści

Siłownie zewnętrzne to doskonała alternatywa dla zamkniętych pomieszczeń. Można jednocześnie ćwiczyć i oddychać świeżym powietrzem.  Jeszcze kilkanaście lat temu była dość rzadko spotykana. Obecnie  siłownie „pod chmurką” są w prawie każdym mieście. Ćwiczenia na świeżym powietrzu cieszą się rosnącą popularnością.

Od lat znane są siłownie znajdujące się w budynkach. Mamy w nich różnej wielkości sale z różnymi przyrządami. Przy wejściu – standardowo recepcja, gdzie kupujemy jednorazową wejściówkę lub karnet. Siłownie zewnętrzne działają trochę inaczej. Są to oglnodostępne miejsca, zazwyczaj położone w otoczeniu drzew, gdzie każdy może przyjść i poćwiczyć. Urządzenia siłowni zewnętrznych są zamontowane na stałe, co chroni je przed kradzieżą i zniszczeniem. Poza tym niewiele się różnią od tych w zamkniętych obiektach.

Siłownia zewnętrzna zgodnie z obowiązującymi przepisami jest przeznaczona dla osób powyżej 14 roku życia bądź o wzroście minimum 1,4 m. 

Artykuł o siłowni zewnętrznej został napisany na podstawie materiałów, które pochodzą ze strony www.fitpark.pl/silownie-zewnetrzne. Siłownie zewnętrzne często są projektowane i urządzone przez właśnie tę firmę. Siłownie zewnętrzne muszą być wyposażone w doskonałej jakości sprzęt, który można nabyć w FitPark.

Siłownie zewnętrzne – zalety

Zalet siłowni zewnętrznej jest całe mnóstwo. Przede wszystkim nie trzeba za nie płacić i każdy może z niej korzystać. Nie ma obaw, że sprzęt może być złej jakości – miejsca te są regularnie sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa użytkowników.

Podczas ćwiczeń poprawiamy swój stan zdrowia, wzmacniamy kondycję fizyczną, koordynację ruchową i jesteśmy bardziej odporni. Liczne testy i badania dowodzą, iż aktywność fizyczna na świeżym powierzu przynosi więcej korzyści niż w zamkniętych pomieszczeniach. Dlaczego? Otóż podczas ćwiczeń dotleniamy organizm i tkanka tłuszczowa redukowana jest szybciej.

Siłownie zewnętrzne zazwyczaj jest położona w malowniczych miejscach – w otoczeniu drzew, łąk. Nie jest to przypadek, bowiem trening siłowy w otoczeniu zieleni dodatkowo działa uspokajająco i łagodzi stres. 

Siłownie zewnętrzne są świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Ćwiczenia na świeżym powietrzu są bardzo zdrowe i przyjemne. Urządzenia, w które powinna być wyposażona siłownia zewnętrzna muszą być wysokiej jakości. Warto zapoznać się z ofertą Fit Park. Firma ta zapewnia profesjonalne doradztwo, doskonały sprzęt i fachowy montaż. Sprawdź i przekonaj się!

Urządzenia do ćwiczenia na świeżym powietrzu wielokrotnie usytuowane są nieopodal placów zabaw. To nie jest przypadek. Dzięki temu rodzice mogą ćwiczyć i mieć na oku swoje pociechy. Wiele osób rezygnuje z wizyt na siłowni właśnie z powodu braku opieki nad dziećmi. Ćwicząc dają też świetny przykład swojemu potomstwu. 

Urządzenia siłowni zewnętrznej

Urządzenia siłowni zewnętrznej są zbliżone do tych, które znajdziemy w tradycyjnych obiektach tego typu. Dlatego można przeprowadzić zarówno trening całego ciała jak i poszczególnych jego partii. „Siłownie pod chmurką” są lubiane często przez osoby początkujące, które wielokrotnie wstydzą się ćwiczyć wśród umięśnionych i wysportowanych osób w zamkniętych pomieszczeniach. A do tego mogą sprawdzić, czy będą wytrwałe w budowaniu swojej formy bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek kosztów. 

Chcąc poćwiczyć pod gołym niebem możemy znaleźć np. takie urządzenia jak: biegacz, który wzmacnia mięśnie nóg oraz pośladków, twister – idealny do modelowania talii czy wahadło na mięśnie skośne brzucha. Na wielu siłowniach zewnętrznych jest też drążek do podciągania się, wioślarz poprawiający wydolność organizmu czy przyrząd służący do wyciskania podczas siedzenia.  Wielokrotnie znajdziemy tam również urządzenia przeznaczone do ćwiczeń także dla osób niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.