Bagaż podręczny – co można spakować do bagażu podręcznego?

Bagaż podręczny zazwyczaj ma ograniczone wymiary i wagę. Poniższy artykuł jest przydatny dla tych, którzy nie wiedzą co można spakować do bagażu podręcznego.

bagaz podreczny

Wybierając się na wakacje zazwyczaj szukam tanich lotów. Niestety, oszczędzając na bilecie lotniczym muszę się liczyć z tym, że będę mogła zabrać ze sobą jedynie bagaż podręczny. Dlatego moja walizka na wakacje musi mieścić jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. Poniżej zamieszczam listę tego co można spakować do bagażu podręcznego oraz kilka porad jak mieszczę w nim wszystkie niezbędne rzeczy.

Garderoba na podróż

Ubrania to najobszerniejsza kategoria. Przed wyjazdem kompletuję zestaw na każdy dzień. Zazwyczaj zabieram dwie sukienki oraz dwa doły (np. dwie pary szortów), do których mogę dobrać różne rzeczy na górę. Dzięki temu mam kilka rzeczy uniwersalnych, które posłużą mi jako baza różnych stylizacji, a mój bagaż podręczny może pomieścić więcej innych rzeczy. Ubrania, które zajmują najwięcej miejsca np. jeansy, sweter czy kurtkę ubieram na siebie. Żeby ubrania zajmowały mniej miejsca polecam składać je zwijając w rulon – dodatkową zaletą jest to, że nie pogniotą się tak jak przy tradycyjnym składaniu w kostkę.
Buty – do bagażu podręcznego zabieram maksymalnie 2 pary: jedne na co dzień a drugie na wieczorne wyjścia (np. buty na obcasie). Najcięższe i zajmujące najwięcej miejsca buty, czyli np. te na koturnie lub sportowe zakładam najczęściej na siebie.

bagaz

Akcesoria pielęgnacyjne

Ręcznik, prostownica, suszarka do włosów – o ile są niedostępne w pokoju hotelowym, moja walizka na wakacje musi je zmieścić.

Kosmetyki – te o płynnej konsystencji są dopuszczone do pojemności 100 ml. Przelewam je zatem do plastikowych pojemników (można je dostać w drogerii) a następnie, według zaleceń, pakuję je do przezroczystej torby o pojemności 1l. Często zabieram także próbki produktów, a większe pojemności kupuję na miejscu. Mój bagaż podręczny mieści także niezbędne produkty do makijażu: podkład, puder, tusz, kredkę do brwi oraz jeden neutralny cień/ małą paletkę i jedną szminkę.

Uwaga: bagaż podręczny może zawierać pilniczki oraz maszynki do golenia. Nie radziłabym jednak brać nożyczek do paznokci – raczej nie przejdą kontroli.

bagaz podreczny

Inne niezbędniki podróży

Sprzęty elektroniczne jak np. aparat lub telefon – zawszę kładę je na wierzchu, żeby móc szybko je wyjąć w razie kontroli. Czasami mój bagaż podręczny zawiera także depilator.

Leki – moja walizka na wakacje zawsze zawiera tabletki przeciwbólowe oraz leki na alergię. Kiedyś, mając ze sobą antybiotyk zostałam poproszona o potwierdzenie autentyczności leków, dlatego warto postarać się o takie zaświadczenie u lekarza lub w aptece. Jeżeli mam wątpliwości, czy dany lek mogę spakować do mojego bagażu podręcznego, kontaktuję się z działem informacji na lotnisku.

Jedzenie i napoje – jeżeli podróżuję na terenie Unii Europejskiej, zabieram ze sobą jedzenie, ponieważ nie ma co do niego większych restrykcji. Natomiast napoje, podobnie jak płynne kosmetyki, zabieram w butelkach o pojemności poniżej 100ml.

bagaz na podroz

Planując lot i zastanawiając się co spakować można do bagażu podręcznego zawsze sprawdzam wymogi danej linii lotniczej co do jego wymiarów i wagi, ponieważ mogą one być zróżnicowane. Zazwyczaj jednak mój bagaż podręczny ma wagę 8-10 kg, więc z bez problemu spakuję do niego wszystkie powyższe rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.