Co robić latem – 8 pomysłów na letnie aktywności!

Wyjazd na wakacje nie jest jedyną odpowiedzią na to, co robić latem. W poniższym artykule zamieszczam letnie aktywności, które idealnie sprawdzą się o tej porze roku.

Lato jest tą porą roku, na którą zawsze czekam z niecierpliwością. Od zawsze kojarzyło mi się nie tylko z wakacjami, lecz także z większą ilością wolnego czasu, który mogłam wykorzystać na letnie aktywności. Dla pytających, co robić latem, mam aż osiem propozycji.

Wyzwanie książkowe/filmowe

Co robić latem (zwłaszcza w brzydką pogodę)? W tym roku rzuciłam sobie wyzwanie: przeczytam przynajmniej 4 książki przez wakacje. Póki co, dobrze mi idzie. Rok temu z przyjaciółmi umówiliśmy się, że w każdy weekend oglądamy wspólnie film. Fajna opcja, żeby nadrobić filmowe zaległości. Najlepiej jeszcze przy wspólnie przygotowanych przekąskach.

wyzwanie książkowe

Krótka wyprawa poza dom

Wyjedź z domu przynajmniej na jeden dzień. Nie musi być nigdzie daleko. Mając wolny dzień staram się wyszukać różne atrakcje w okolicy np. oddalone kilkanaście km miasteczko, ogród botaniczny lub zoo, w którym ostatnio byłam jako kilkuletnie dziecko. W tym okresie można znaleźć wiele interesujących aktywności na lato, a taka chwilowa zmiana otoczenia pozwala się odprężyć i nie wymaga wielkich nakładów finansowych.

Lekka dieta to podstawa – ta na zimę również!

Jeść więcej owoców i warzyw – wiadomo, są najlepsze i najzdrowsze w tym sezonie. Przynajmniej kilka razy w tygodniu przygotowuję zdrowe koktajle, sałatki, zupy ze świeżych warzyw – zdecydowanie polecam. Lato warto także wykorzystać, rozpoczynając przygodę ze zdrowym odżywianiem Można też robić przetwory choć ciężko się do tego zmobilizować, jednak smak domowego soku malinowego lub kompotu ze śliwek, wynagradza cały trud. Od kilku sezonów mrożę także owoce (maliny, truskawki, śliwki), używając ich później do ciast lub koktajli.

Aktywność fizyczna sposobem na lato

Rusz się nie tylko samochodem. Piękna pogoda sprzyja aktywności fizycznej. W wakacje staram się częściej jeździć rowerem, poznawać okolicę. Umawiając się z kimś, umawiam się często na spacer. Wakacje to też pora roku, którą staram się wykorzystać, uprawiając sport na świeżym powietrzu np. jeżdżąc na rolkach lub pływając w jeziorze. Wybór aktywności na lato jest bardzo wielki.

wycieczka rowerowa

Zadbaj o swój rozwój

Dobrym pomysłem na to co robić latem jest samorozwój. W tym roku planuję wznowić naukę włoskiego, czytać więcej książek oraz nauczyć się wstawać o regularnych porach. Takie letnie aktywności, a w szczególności ich efekty dają ogromną satysfakcję oraz wykształca pewne przydatne nawyki.

Spędź czas z innymi

Zorganizuj piknik, grilla lub garden party – idealne letnie aktywności! Piękna pogoda i długie wieczory sprzyjają spotkaniom na świeżym powietrzu. Do tego pyszne jedzenie i świetny klimat gwarantowany.

Nawiązuj nowe znajomości

Letnie aktywności sprzyjają poznawaniu ludzi. Uwielbiam wychodzić ze znajomymi na miasto, które o tej porze ma o wiele więcej do zaoferowania. Letnie festiwale muzyczne, kino w plenerze i inne atrakcje sprzyjają nawiązaniu nowych znajomości. Zauważyłam, że o tej porze roku ludzie są bardziej otwarci i lepiej nastawieni do życia, warto zatem wykorzystać ten czas na poznanie interesujących osób.

Jak widać, pomysłów na letnie aktywności jest bardzo dużo. Jeśli dalej zastanawiasz się co robić latem i przeraża cię perspektywa bezczynnego siedzenia w domu, warto wypróbować niektóre z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.