Materace piankowe, a może jakieś inne? Które będą najlepsze?

Dużą popularnością cieszą się materace piankowe. Czy faktycznie są najlepsze i zapewniają komfort snu?

Dobry materac to podstawa. Dzięki niemu wysypiamy się i co za tym idzie – rano wstajemy wypoczęci oraz pełni energii na cały dzień. W sklepach znajdziemy materace piankowe termoelastyczne oraz wiele innych materaców piankowych i to właśnie one cieszą się największym powodzeniem wśród konsumentów.

Warto zadbać o dobór materaca

Eksperci przestrzegają przed kupowaniem pierwszego lepszego materaca. Przeciętnie śpimy około 8 godzin na dobę, więc jak łatwo wyliczyć około 1/3 naszego życia spędzamy właśnie w łóżku. To tu nasz organizm ma szansę zregenerować się na kolejny dzień. Dobrze dobrany materac ma także pozytywny wpływ na nasz kręgosłup.

Materace piankowe – dla kogo?

Materace piankowe od dawna cieszą się niesłabnącą popularnością. Przyczynia się do tego z pewnością niesamowity rozwój technologii, jeśli chodzi o wytwarzanie poliuretanu (jest to wypełnienie materaca). Także produkcja takich materaców jest mniej skomplikowana – producenci mogą do woli przycinać i dopasowywać je do potrzeb swoich klientów. Materace piankowe wyróżniają się też przewiewnością, dobrą izolacją termiczną oraz przewiewnością. Materace piankowe (w tym też materace piankowe termoelastyczne) dopasowane ą specjalnie dla: dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, sportowców, osób mających problemy z kręgosłupem, otyłych, zbyt szczupłych, alergików oraz par, które sporo różnią się między sobą wagowo.

Warto wybierać lekkie materace

Dużym atutem, jeśli chodzi o materace piankowe jest ich dość niska waga w porównaniu z konkurencją. Dzięki temu, że są lekkie łatwo się je przenosi, podnosi, a nawet zwija w razie konieczności. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy podnoszony do góry stelaż, z ciężkim materacem byłoby to dość skomplikowane.

Artykuł opisujący materace piankowe został napisany na podstawie informacji dostępnych na stronie internetowej polskiego producenta https://materace-viscotherapy.pl/16-materace-piankowe. Materace piankowe z tej firmy zrobione z najwyższej jakości materiałów, mających bardzo pozytywny wpływ na zdrowie. Producent ma w swojej ofercie nie tylko materace piankowe termoelastyczne, ale i wiele innych, które gwarantują zdrowy i spokojny sen. Firma proponuje swoim klientom także materace piankowe na wymiar, dzięki czemu możemy je dopasować do swoich potrzeb. 

Materace piankowe – z czego się składają?

Materace piankowe mają kilka różnych odmian, może różnić się wypełniająca je pianka poliuretanowa. Dlatego jedne są bardziej, inne mniej miękkie. Różnice dotyczą sprężystości, wielkości porów oraz gęstością. To ostatnie ma właśnie wpływ na miękkość, którą należy dopasowywać do wagi użytkownika.

Popularnością cieszą się materace piankowe termoelastyczne, które mają tę cechę, że doskonale dopasowują się do kształtu ciała i przyjętej przez śpiącego pozycji. Jest to doskonała propozycja dla osób, które mają problemy z kręgosłupem. Warto też wiedzieć, że materace te poprawiają ukrwienie oraz sprawiają, że nasz organizm regeneruje się znacznie szybciej.

Producenci oferują także materace piankowe z warstwą pianki lateksowej. Odpowiada ona za komfort snu oraz sprawia, że materac staje się wygodniejszy. Pianka ta zapewnia doskonałą wentylację i także jest antyalergiczna. Umieszcza się ją na samym wierzchu materaców.

Jak wytrzymałe są materace piankowe?

Mało kto często zmienia materac, więc wiele osób podczas zakupów interesuje się wytrzymałością danego produktu. Jeśli chodzi o materace piankowe, to w przypadku, gdy są odpowiednio dopasowane i używane, z powodzeniem mogą służyć przez wiele lat. Jeśli jednak wybierzemy nieodpowiednią miękkość – może się odkształcić. Dotyczy to przede wszystkim osób o dużych gabarytach (ważących więcej niż 100 kg)

Materace piankowe dostępne są na wymiar

Materace piankowe (w tym też materace piankowe termoelastyczne) mają także ten atut, że większość producentów oferuje je przycięte na wymiar. Dzięki temu możemy kupić je w dowolne miejsce, według naszych potrzeb np. do kampera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.