Dobre suplementy diety na energię i pobudzenie – sprawdź!

Suplementy na mózg i koncentrację to preparaty, które dodają energii, pobudzają ciało i umysł. Skuteczne suplementy diety na energię i pobudzenie zawierają substancje, które szybko się wchłaniają i dodają energii podczas wyczerpującego treningu lub spadku formy.

Niedostateczna ilość snu, intensywne treningi wytrzymałościowe ciężka praca, oraz niewłaściwa dieta bardzo często powodują, że w ciągu dnia w organizmie następuje kryzys energetyczny, czyli spadek energii. Nagły spadek formy odczuwamy jako zmęczenie i senność bardzo często pojawia się podczas treningów wytrzymałościowych oraz ciężkiej pracy fizycznej. W czasie kryzysu energetycznego bardzo pomocne są dobre suplementy diety na energię i pobudzenie. Są to preparaty zawierające substancje pobudzające, które szybko się rozkładają w organizmie i szybko dostarczając nową porcję energii.

Kiedy warto stosować suplementy diety na energię i pobudzenie?

Suplementy diety na mózg i koncentrację warto stosować w czasie nagłego spadku formy, braku energii i zmęczenia, które występuje w czasie aktywności fizycznej lub długiej pracy umysłowej. Dobre preparaty dodające energii i pobudzające organizm działają bardzo szybko, dzięki czemu nie musisz przerywać treningu lub obowiązków w pracy. Nowy zastrzyk energii otrzymujesz zaraz po przyjęciu suplementu pobudzającego. Preparaty energetyzujące warto przyjmować, gdy spadek energii uniemożliwia kontynuację treningu lub wpływa na jakość i wydajność pracy.

Jak działają suplementy diety na energię i pobudzenie?

Suplementy diety na energię i pobudzenie zmniejszają uczucie zmęczenia, szybko przywracają kondycję i poprawiają pracę mięśni. Dobre preparaty energetyzujące zawierają substancje, które bardzo szybko rozkładają się w organizmie, dzięki czemu suplementy na energię i pobudzenie działają zaraz po zażyciu. Większość preparatów na energię jest dostępna w formie tabletek, dzięki czemu są łatwe w użyciu i zawsze można je mieć przy sobie.

Suplement diety aminokwasy eaa

Zarówno osoby nie prowadzące aktywnego trybu życia, jak i miłośnicy siłowni, sportu oraz zdrowego stylu życia niewiele wiedzą o suplementach i ich właściwym stosowaniu. Przed zakupem suplementów warto dobrze rozeznać się w ofercie sklepów, gdyż suplementy diety które wybierzemy powinny być bezpieczne i sprawdzone. Takie właśnie produkty najwyższej jakości znajdziemy na stronie sklepu Fabryka Supli.

Co powinny zawierać dobre suplementy diety na energię i pobudzenie?

Suplementy diety na mózg i koncentrację powinny zawierać substancje szybko wchłaniające się, które pobudzają organizm, dodają energii i przywracają prawidłową pracę mięśni. Dobre preparaty na energetyzujące zawierają: Ashwagandhę, Różeniec Górski, koenzym Q10, witaminami z grupy B, żelazo, kreatynę, Cyryline, melatoninę, tyrozynę, kofeinę.

Jak działają substancje zawarte w suplementach diety na energię i pobudzenie?

Ashwagandha, czyli żeń-szeń indyjski (witania ospała) ma podobne działanie, jak żeń- szeń dodaje energii, likwiduje senność, zmęczenie i pobudza organizm. Witania ospała redukuje zmęczenie fizyczne i psychiczne, jest więc polecana zarówno dla sportowców, osób pracujących fizycznie, jak i studentów czy pracowników umysłowych.
Różeniec górski (arktyczny korzeń) szybko likwiduje zmęczenie, przywraca wydajność fizyczną, jest skuteczny w likwidowaniu przewlekłego chronicznego zmęczenia. Ponadto różeniec górski jest skuteczny w stanach kryzysu energetycznego, senności, stanach ogólnego spadku nastroju i kondycji psychofizycznej. Różeniec górski pozytywnie wpływa na koncentrację, zmniejsza uczucie znużenia podczas monotonnej pracy i poprawia kondycję psychofizyczną organizmu. Różeniec górski jest szczególnie polecany dla osób, u których zmęczenie i spadek nastroju występuje syndrom przewlekłego zmęczenia, przesilenia wiosennego lub przepracowania.
Koenzym Q10 (CoQ10) jest witaminą, pośrednio uczestniczy w procesie wytwarzania energii, wraz z wiekiem stężenie Koenzym Q10 w organizmie jest coraz niższe. Zbyt niski poziom tej substancji prowadzi do zmęczenia, braku energii, witalności i ogólnego spadku formy i kondycji. W dobrych suplementach diety Koenzym Q10 występuje w połączeniu z lecytyną, która poprawia wchłanianie koenzymu. CoQ10 przyjmowany samodzielnie wchłania się jedynie w 10%.
Witamina B12 – jest to substancja, która najczęściej występuje w preparatach na energię i pobudzenie razem z innymi witaminami z tej grupy, co wzmacnia jej działanie. Witaminy z grupy B wspierają proces przekształcania pożywienia w energię. Niedobór witamin z grupy B prowadzi do spadku formy, przewlekłego zmęczenia, senności i braku energii. Witamina B jest składnikiem dobrych suplementów diety na energię i pobudzenie dla seniorów oraz preparatów na chroniczne przewlekłe zmęczenie.

Suplementy diety różne

Żelazo – jest to składnik, który jest niezbędny w procesie wytwarzania hemoglobiny, czyli białka w krwinkach czerwonych, które odpowiadają za transportowanie tlenu do wszystkich narządów. Niedobór żelaza jest przyczyną niedokrwistości, czyli anemii, której głównym objawem jest zmęczenie, osłabienie i senność.
Kreatyna (ATP), czyli trójfosforan adenozyny jest składnikiem silnie energetyzującym. Keratyna jest najczęściej stosowana w suplementach na energię i pobudzenie dla sportowców, ponieważ jest to substancja, która podczas kryzysu energetycznego „udostępnia” swoją energię i szybko pobudza organizm.
Cytrulina zwiększa tlenek azotu w organizmie, rozszerza naczynia krwionośne i przyspiesza krążenie. Większe krążenie sprawia, że tlen, krew oraz wszystkie substancje odżywcze docierają do wszystkich części ciała, dzięki czemu przywraca energię i pobudza organizm. Ponadto cytrulina eliminuje z organizmu amoniak, którego produkcja w dużym stopniu wpływa na zmęczenie organizmu podczas wytężonego wysiłku fizycznego.
Melatonina to hormon, który jest produkowany przez organizm, a jego poziom w organizmie jest uzależniony od pory dnia. W zdrowym organizmie najniższy poziom melatoniny występuje rano a najwyższy wieczorem tuż przed pójściem spać. Melatonina jest substancją, która jest skuteczna w przypadku osób cierpiących na zespół przewlekłego zmęczenia. Ponadto melatonina jest składnikiem suplementów diety na energię i pobudzenie, które są dedykowane dla osób cierpiących na bezsenność. Brak snu z kolei bezpośrednio wpływa na brak energii.
Tyrozyna to aminokwas wytwarzany przez organizm, który jest niezbędny do produkcji neuroprzekaźników wysyłających sygnały do mózgu. Tyrozyna podnosi poziom energii oraz zmniejsza zmęczenie, spowodowane brakiem snu. Ponadto tyrozyna poprawia pamięć i koncentrację.
Kofeina z L-teaniną to jedna z najczęściej stosowanych substancji w suplementach diety na energię i odchudzanie. L-teanina jest aminokwasem, który znajduje się w herbacie oraz w grzybach, który wpływa relaksacyjnie na organizm, ale nie powoduje senności. L-teanina połączona z kofeiną zapobiega efektom ubocznym kofeiny takim jak rozdrażnienie czy nerwowość. Ponadto taka kompozycja składników wpływa pozytywnie na poprawę pamięci i koncentracji, skraca czas reakcji organizmu i zmniejsza psychiczne zmęczenie.

Suplementy na energię i pobudzenie warto dopasować do indywidualnych potrzeb. Dla sportowców i osób pracujących fizycznie doskonale sprawdzą się preparaty dające szybki “ zastrzyk” energii i poprawiają pracę mięśni. Dla studentów i osób pracujących umysłowo warto wybrać suplementy na energię i pobudzenie, które również wspierają pamięć i koncentrację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.