Plecaki szkolne na piątkę z plusem, czyli wyjątkowy prezent

Już niedługo plecaki szkolne będą mieć swoje pięć minut w sklepach, ponieważ zbliża się rok szkolny. Gdzie kupiłam i jak znalazłam dobry plecak do szkoły, a także czym kierowałam się przy wyborze?

Plecaki szkolne

Wakacje w pełni. Wszyscy cieszą się promieniami letniego słońca i chętnie korzystają z wolnego czasu. Choć na szaleństwa i wypoczynek jest jeszcze chwila, to warto zacząć już myśleć o odpowiednim przygotowaniu do roku szkolnego. Wbrew pozorom wrzesień nadejdzie szybciej, niż mogłoby się wydawać, a wraz z nim rozpocznie się rok szkolny. Dlaczego właściwie o tym piszę? Otóż niebawem do grona uczniów dołączy mój młodszy brat, Krzyś, który już po prostu nie może doczekać się pierwszego dnia w podstawówce. Sama wciąż pamiętam, jak wiele problemów mogą sprawiać źle dobrane plecaki szkolne. Jako, że dobra ze mnie siostra, postanowiłam zadbać o wygodę swojego braciszka i sprezentować mu doskonały plecak szkolny. Zrobiłam więc mały research w sklepach internetowych, by zobaczyć, co obecnie proponują producenci.

Chciałam znaleźć plecak do szkoły, spełniający wszelkie oczekiwania dziecka w wieku szkolnym. Oprócz fajnego, nowoczesnego wyglądu, zależało mi także na praktyczności i wygodzie. Rzeczą, na którą zwróciłam szczególną uwagę podczas poszukiwań, były usztywnione i ergonomiczne „plecy”. Wiem, że odpowiednie usztywnienie zapobiega wbijaniu się twardych krawędzi książek i innych szkolnych akcesoriów w plecy. Poza tym, to zwłaszcza pierwszoklasiści powinni nosić plecaki szkolne, dopasowujące się do kształtu ciała. Nie chodzi tu tylko o wygodę, ale także o zdrowie pleców i prawidłową postawę. Wiadomo, że szkolne książki mogą trochę ważyć, a gdy do podręczników i zeszytów dojdzie jeszcze picie i jedzenie, niezbędne okaże się wzmocnione dno, zapewniające odpowiednią wytrzymałość. Sam plecak powinien być przy tym dość lekki, by nie narażać dziecka na przedźwiganie.

Plecak szkolny

Wiem, że dobre plecaki szkolne muszą posiadać regulowane szelki. Zadbałam też o odpowiednią ilość komór. Dobry plecak dla ucznia szkoły podstawowej powinien mieć przynajmniej dwa, a najlepiej trzy przedsionki. Lubię dbać o najmniejsze szczegóły, więc pomyślałam również o bezpieczeństwie na drodze. Odblaskowe elementy mogą czasem uratować życie, dlatego ich obecność na plecakach szkolnych jest bardzo pożądana. Pamiętając o wszystkich ważnych sprawach, znalazłam w końcu idealną stronę o plecakach szkolnych plecaki szkolne

Każdy rodzic, starszy brat czy siostra, planujący zakup plecaka dla ucznia powinien stawiać na sprawdzonych, polskich producentów. Piszę o tym, ponieważ tanie plecaki szkolne, wykonane z kiepskich materiałów, często nie spełniają standardów i są po prostu niewygodne. Idealny plecak szkolny musi być wytrzymały i komfortowy, dlatego lepiej czasem troszkę dopłacić, by dziecko nie musiało potem męczyć się z felernym plecakiem, który na dodatek szybko się zniszczy.

Zakupiony przeze mnie plecak szkolny bardzo spodobał się bratu. Już teraz najchętniej spakowałby podręczniki i ruszył na lekcje, ale musi jeszcze troszkę poczekać. Krzysiek oczywiście nie mógł wytrzymać i od razu po otrzymaniu prezentu postanowił go przetestować. Plecak szkolny okazał się lekki i wygodny, a także solidnie wykonany. Cieszę się, że trafiłam na nowoczesny model ze wzmocnionym dnem i usztywnianymi plecami. Plecak szkolny jest bardzo pojemny i posiada aż trzy komory, dzięki czemu Krzyś z łatwością wszystko w nim odnajdzie. Wyposażony jest również w wygodne suwaki i dodatkową, praktyczną kieszeń na napoje. Dużym plusem okazuje się materiał, z którego plecak został wykonany. Plecak jest odporny na opady atmosferyczne więc, wiele wytrzyma, natomiast dodatkowe elementy odblaskowe zapewnią bratu większe bezpieczeństwo na drodze.

Ze swojego zakupu jestem naprawdę zadowolona, a uśmiech, który pojawił się na twarzy Krzysia w chwili rozpakowania prezentu pięknie wynagradza trud włożony w poszukiwania idealnego plecaka szkolnego. Nowy plecak szkolny z wzorem ulubionego bohatera komiksowego brata batmanem, będzie nie tylko wspaniale się prezentować, ale zapewni też odpowiednią wygodę podczas noszenia szkolnych podręczników. Patrząc na stylowy plecak Krzyśka, aż sama zaczynam żałować, że już nie chodzę do podstawówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.