Fototapety dla dzieci – rodzaje i wzory

Fototapeta do pokoju dziecka

Wybór fototapety dla dzieci to duże wyzwanie. Sprawdź, jaki rodzaj fototapety sprawdzi się najlepiej w tym pomieszczeniu i jaki motyw wzorniczy wybrać dla swojego dziecka!

Nowoczesne fototapety dla dzieci to prosty sposób na stworzenie pokoju, który będzie oddziaływał pozytywnie na wyobraźnię małego człowieka. Aby produkt długo cieszył oko, należy dobrać go z myślą o trudnych warunkach, z jakimi będzie musiał się zmierzyć. Na jakiej podstawie dokonać zatem wyboru fototapety dla dziecka?

Jaki rodzaj fototapety do pokoju dziecięcego wybrać?

Dziecko bywa bardzo uciążliwym użytkownikiem tapet ściennych. Często padają one ofiarą paznokci, kredek, flamastrów czy wszelkiego typu innych zabrudzeń, również tych z jedzenia i picia. Nie każda tapeta sprawdzi się zatem równie dobrze jako dekoracja pokoju dziecięcego. Najczęściej poleca się w tym przypadku warianty winylowe (również fizelinowe) oraz lateksowe.

Fototapety dla dzieci lateksowe to ulepszone wersje tapet papierowych – grubsze i bardziej wytrzymałe. Pozwalają na łatwe usuwanie zabrudzeń przy pomocy mokrej szmatki lub gąbki. Dodatkowo, można także wzmocnić je laminatem, co pozwoli na odważniejsze metody czyszczenia. Ich atutem jest stosunkowa niska cena, zaś wadą trudniejszy montaż.

Fototapety dla dzieci winylowe oraz na podkładzie fizelinowym będą nieco droższe niż warianty lateksowe, jednak równocześnie łatwiejsze do przyklejenia i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ich zaletą jest także niska nasiąkliwość, dzięki czemu nie wnikają w nie plamy z tłuszczu, a wszelkie zabrudzenia można usuwać z ich powierzchni mokrą gąbką lub ścierką.

Fototapety do pokoju dziecka

Kupując fototapetę warto postawić na sprawdzonego producenta, takiego jak Tappy.pl https://tappy.pl/oferta/fototapety/. Na stronie producenta znajdziesz nie tylko najwyższej jakości fototapety, ale również różnego rodzaju ozdoby ścienne w wielu motywach i wariantach kolorystycznych, a to wszystko w konkurencyjnych cenach!

Fototapety dla dzieci – jak dobrać grafikę do wieku malucha?

Pokój dziecięcy to miejsce przeznaczone na sen, zabawę, naukę i rozrywkę. Trudno zatem dobrać do niego tapetę, która będzie w pełni uniwersalna. Warto kierować się w tym przypadku wiekiem dziecka i chęcią wspierania jego prawidłowego rozwoju. Fototapety do pokoju dziecka w wieku niemowlęcym powinny być więc jak najprostsze. Kilkumiesięczne maluchy zwracają bowiem uwagę przede wszystkim na podstawowe, wyraziste kształty i kolory, które stymulują ich funkcje poznawcze. Na etapie pomiędzy 1 – 2 rokiem życia a pójściem do przedszkola dziecko zaczyna bardzo intensywnie się rozwijać i interesować otoczeniem. Wtedy fototapety do pokoju dziecięcego mogą stać się bardziej spersonalizowane i przedstawiać coś, czym dziecko już się interesuje, na przykład las pełen zwierząt lub fototapeta z tropikalnym krajobrazem.

Fototapeta dla dzieci

Fototapety do pokoju dziecięcego – wybór przedszkolaka

Uczęszczające do przedszkola dziecko z pewnością ma już swoje opinie, zainteresowania i preferencje, które wyraźnie komunikuje rodzicom. Na tym etapie rozwoju wybór fototapety dla dzieci nie powinien być więc jedynie decyzją rodzica – warto uwzględnić zdanie pociechy, która będzie w końcu spędzała w tym pomieszczeniu najwięcej czasu. W wieku 3 – 6 lat chłopcy i dziewczynki zaczynają już manifestować swoją odrębność, wobec czego charakterystyczny staje się podział na konkretne motywy i kolory. Fototapety dla dzieci do pokoju dziewczęcego będą najczęściej różowe, ozdobione wróżkami, księżniczkami, baletnicami czy jednorożcami. Chłopcy wybiorą z kolei wzory z motywem samochodów, piłki nożnej, piratów czy też statków kosmicznych.

Fototapeta dla dzieci – pokój łączony

Kiedy różnice w upodobaniach chłopców i dziewczynek zaczynają być bardzo wyraźne, trudno jest zaaranżować pokój dla rodzeństwa o różnej płci. Aby pogodzić ze sobą tak odmienne preferencje, należy zdecydować się na jeden motyw przewodni w postaci koloru, który zespoli całość i nada wnętrzu harmonię. Część dla chłopca można udekorować zatem fototapetą do pokoju dziecięcego z grafiką, w której dominuje niebieski, ścianę wspólną pomalować jednolicie na ten sam odcień, a dla dziewczynki dobrać na przykład fototapetę niebiesko-różową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.