Kredyt hipoteczny Warszawa w dobie pandemii – jak go uzyskać?

Kredyt hipoteczny w Warszawie w czasie pandemii nierzadko trudno dostać – wszystko przez to, że banki zwiększyły wymagania dla kredytobiorców. Czy warto starać się o kredyt mieszkaniowy w Warszawie w czasie koronawirusa? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Kredyt hipoteczny w Warszawie to dla wielu jedyna szansa na zakup własnego mieszkania czy domu. O ile jeszcze 2 lata temu mówiono, że kredyty hipoteczne dostają wszyscy, którzy składają wniosek, o tyle w obecnym czasie – w czasie pandemii – jest wręcz przeciwnie. Ze względu na niestabilną sytuację gospodarczą w kraju banki zaostrzyły wymogi dla kredytobiorców, przez co znacznie mniej ludzi otrzymuje pozytywną decyzję kredytową.

To jednak nie oznacza, że kredyty mieszkaniowe w Warszawie straciły na popularności – nic bardziej mylnego! Na początku pandemii koronawirusa zainteresowanie tymi kredytami rzeczywiście się zmniejszyło, jednak obecnie mieszkańcy stolicy już przyzwyczaili się do panującej sytuacji i ponownie zaczęli myśleć o kupnie mieszkania/domu. Ludzie w tych niepewnych czasach szukają stabilności.

Kredyty hipoteczne Warszawa

Jeśli i Ty chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny w Warszawie, oddaj swoją sprawę w ręce profesjonalistów. Zajrzyj na stronę i dowiedz się więcej o kredytach mieszkaniowych, a także sprawdź, co oferuje doradca kredytowy w Warszawie – to nieoceniona pomoc w procedurze kredytowej.

Kredyty hipoteczne Warszawa w dobie koronawirusa – warunki uzyskania

W czasie koronawirusa warunki otrzymania kredytu hipotecznego w Warszawie są nieco bardziej restrykcyjne niż w latach poprzedzających wybuch pandemii.

O kredyt mieszkaniowy w Warszawie można się starać dopiero wówczas, gdy ma się zgromadzony wkład własny. Musi on wynosić minimum 10% wartości nieruchomości, którą chce się nabyć. Warto wspomnieć, że na początku pandemii prawie wszystkie banki zaczęły wymagać większego wkładu – na poziomie 20%, a nawet 30% (np. ING Bank Śląski). Obecnie sytuacja się unormowała i 10% wkładu wystarczy (oczywiście nie we wszystkich bankach), ale trzeba pamiętać, że im większy wkład własny, tym lepsza oferta kredytowa.

Oprócz tego ogromne znaczenie ma także sytuacja finansowa. W dobie pandemii bardzo ważne jest stabilne zatrudnienie (najlepiej umowa o pracę na czas nieokreślony) w niezagrożonej przez koronawirusa branży i zarobki na tyle duże, aby spłata rat kredytu nie stanowiła problemu. Trzeba wiedzieć, że obecnie banki raczej nie akceptują umów o dzieło i umów zlecenie, co więcej, nie uznają też dochodów z własnej działalności gospodarczej z zagrożonej branży, np. gastronomicznej czy hotelarskiej.

Starając się o kredyt mieszkaniowy w Warszawie, warto też postarać się o dobrą historię kredytową, a także pozbyć się wszelkich zaległości podatkowych.

Czy warto teraz starać się o kredyt hipoteczny?

Mieszkańcy stolicy z roku na rok zarabiają więcej, więc coraz więcej ludzi może sobie pozwolić na zakup mieszkania/domu w Warszawie. Jednak obecnie trzeba mieć na uwadze, że sytuacja gospodarcza w Polsce jest niestabilna i nie wiadomo, kiedy to się zmieni. Firmy upadają, a ludzie tracą pracę, więc sytuacja finansowa w wielu rodzinach jest daleka od ideału. Takie duże inwestycje mogą być więc ryzykowne.

Jednak z drugiej strony kredyty mieszkaniowe w Warszawie są obecnie naprawdę tanie – wszystko przez obniżone stopy procentowe. Banki mają dobre oferty kredytowe, pozbawione dodatkowych kosztów, np. związanych z różnymi prowizjami. Zatem decyzja o staraniu się obecnie o kredyt hipoteczny powinna być przemyślana. Należy przeanalizować swoją sytuację finansową i przewidzieć, jak ona będzie wyglądała za kilka miesięcy.

Doradca kredytowy w Warszawie

Doradca kredytowy Warszawa – zaufaj profesjonaliście

Jeśli już podjęło się decyzję o staraniu się o kredyt hipoteczny w Warszawie, zdecydowanie warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który:

1) przeanalizuje naszą sytuację finansową i doradzi, jak zwiększyć zdolność kredytową;
2) wybierze najkorzystniejszą ofertę kredytową;
3) złoży za nas wniosek kredytowy w banku;
4) będzie czuwał nad przebiegiem całej procedury kredytowej aż do otrzymania ostatecznej decyzji.

Doradca kredytowy w Warszawie zapewnia kompleksową pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.