Materace nawierzchniowe – łatwy sposób na poprawę komfortu snu

Materace nawierzchniowe to innowacyjna propozycja dla osób, które cenią sobie komfortowy I efektywny sen. Sprawdź czym są materace nawierzchniowe i jak wpływają na komfort snu?

Nowy materac to spory wydatek. W dodatku może się okazać, że ten, który zakupiliśmy, nie spełnił naszych oczekiwań, albo po prostu z upływem czasu uległ zużyciu. Komfort snu w takiej sytuacji można łatwo poprawić, zaopatrując się w materac nawierzchniowy. Czym się wyróżniają tego typu produkty?

Czym jest materac nawierzchniowy?

Są to zazwyczaj cienkie materace z wypełnieniem piankowym, o grubości kilku centymetrów. Ich podstawową rolą jest wyrównywanie powierzchni spania oraz regulacja twardości materaca. Pozwala to wyraźnie zwiększyć komfort snu w przypadku korzystania ze starego i zużytego lub źle dopasowanego materaca. Dodatkowo wodoodporny i przewiewny materac nawierzchniowy może pełnić funkcję nakładki na materac właściwy, chroniącej go przed zabrudzeniami i przedwczesnym zużyciem.

Materac nawierzchniowy – kiedy jest potrzebny?

Dodatkowo tym, co je charakteryzuje, jest łatwość zakładania i zdejmowania oraz niewielka waga, którą zawdzięczają małej grubości. To sprawia, że materace nawierzchniowe są świetnym rozwiązaniem w podróży, na przykład podczas biwakowania pod namiotem lub sposób na poprawę komfortu w przypadku niewygodnych materacy hotelowych. Świetnie się sprawdzają, jeżeli zamiast łóżka posiadamy sofę lub kanapę. Ich powierzchnie spania są często nierówne, co może negatywnie wpływać na jakość wypoczynku. Miękka nakładka stwarza zdrowsze warunki między innymi dla kręgosłupa, znacznie ułatwiając prawidłową regenerację.

Jak dbać o materac?

Przy wyborze materaca, który powinien posłużyć nam przez lata, warto kierować się między innymi opinią dotychczasowych klientów danego producenta. W końcu zadowolony, wypoczęty i wyspany kolega to najlepsza rekomendacja dobrego materaca. Wiele pozytywnych opinii słyszy się o materacach piankowych ze sklepu Art Medic Viscotherapy. Producent ten posiada w ofercie nie tylko materace nawierzchniowe, ale również kieszeniowe oraz materace piankowe i na wymiar, co pozwala na udany zakup nawet w przypadku łóżka o niestandardowych wymiarach.

Jak wybrać materac nawierzchniowy?

Współcześnie na rynku dostępna jest bardzo bogata oferta materacy nawierzchniowych. Z tego powodu przed zakupem kluczowe jest ustalenie, w jakim celu zamierzamy wykorzystywać tego rodzaju nakładkę oraz czego od niej oczekujemy. Podczas wyboru należy rozważyć kwestie takie, jak grubość materaca, ale przede wszystkim – materiał, z którego został wykonany. Materace nawierzchniowe mogą być piankowe, lateksowe lub posiadać wkład z pianki termoelastycznej. Każdy z tych materiałów posiada odmienne właściwości. Na przykład pianki o zwiększonej gęstości doskonale sprawdzą się, jeśli chcemy zwiększyć twardość dotychczasowego materaca, szczególnie jeśli potrzebujemy stabilnego utrzymania kręgosłupa. Dodatkowo są one bardzo trwałe – pianka taka bardzo długo utrzymuje pierwotny kształt.

Materac do spania

Jeżeli problemem jest z kolei materac zbyt twardy, rozwiązaniem będzie materac nawierzchniowy z pianką termoelastyczną. Materiał ten dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała pod wpływem jego nacisku raz temperatury. Tworzy to wyjątkowo komfortowe warunki do wypoczynku. Doskonałą opcją dla osób z alergiami są z kolei materace wykonane z lateksu. Materiał ten posiada otwartą strukturę, dzięki czemu możliwy jest ciągły przepływ świeżego powietrza. Ponadto zapobiega nadmiernemu poceniu oraz absorbuje nadmiar wilgoci. Dzięki temu nie namnażają się w nim grzyby i bakterie, a powierzchnia spania pozostaje odpowiednio sprężysta, by zapewnić komfort.

To całkowicie naturalne, że materace z czasem tracą swoje właściwości, zużywają się i trwale odkształcają. Niestety może to powodować odczuwanie dyskomfortu w czasie snu i prowadzić np. do powstania problemów z kręgosłupem i pogarszać jakość snu, który ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia. Materac nawierzchniowy pozwala szybko poprawić wygodę miejsca do spania, zapobiegając powstaniu wspomnianych dolegliwości. Ponadto, zapobiega on dalszemu zużywaniu materaca głównego, dzięki czemu może on służyć przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.