Pielęgnacja lakieru samochodowego – o tym musisz pamiętać

Pielęgnacja lakieru samochodowego jest w stanie całkowicie odmienić auto! Nie tylko znacznie poprawi jego prezencję, ale też zabezpieczy karoserię przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Pielęgnacja lakieru to złożony proces, więc warto zgłębić temat.

Pielęgnacja lakieru samochodowego to szansa na całkowitą odmianę auta. Dzięki niej samochód będzie prezentował się pięknie, jak nowy, a na karoserii nie będzie nawet jednej ryski. Regularna pielęgnacja lakieru ma jednak znaczenie nie tylko estetyczne, ale też ochronne – dobrze przeprowadzona pielęgnacja, z uwzględnieniem wszystkich jej etapów, jest w stanie doskonale zabezpieczyć karoserię, dzięki czemu auto dłużej nam posłuży.

Woski samochodowe

Więcej o pielęgnacji lakieru samochodowego przeczytacie na stronie sklepu Show Car Shine. W tym sklepie internetowym dostępne są profesjonalne środki do pielęgnacji lakieru od sprawdzonych, światowych producentów, a wśród nich: powłoki ceramiczne i kwarcowe, woski samochodowe, szampony, piany aktywne, pasty polerskie, cleanery, quick detailery, sealanty i wiele innych. Pielęgnacja lakieru samochodowego to bez wątpienia złożony proces, w skład którego wchodzi: oczyszczanie lakieru, glinowanie, przygotowanie powierzchni, odżywienie, a także zabezpieczenie lakieru. Aby pielęgnacja dała satysfakcjonujący efekt, nie można pominąć żadnego z etapów – w showcarshine.pl dostępne są wszystkie niezbędne produkty.

Pasty polerskie – przygotowanie lakieru jest niezbędne

Produkty do przygotowania lakieru i pasty polerskie to niezbędne środki w procesie pielęgnacji lakieru samochodowego. Podczas użytkowania samochodu na lakierze pojawiają się ryski, zadrapania i inne mikro uszkodzenia, które nie wyglądają estetycznie. Pasty polerskie mogą się jednak z nimi uporać. Otóż służą one do korekty i polerowania lakieru, usuwają zanieczyszczoną mikro warstwę lakieru. Trzeba tylko pamiętać, że pasty polerskie dobiera się pod konkretny rodzaj uszkodzeń, ponieważ to od wielkości i twardości ścierniwa użytego w składzie pasty polerskiej zależy efekt polerowania.

I tak, dostępne są różne rodzaje past polerskich: pasty agresywne (do głębokich uszkodzeń), pasty średnie (do średnich uszkodzeń), pasty delikatne, wykończeniowe (do drobnych uszkodzeń) oraz pasty jednoetapowe.

Pielęgnacja lakieru samochodowego przy użyciu pasty polerskiej nie jest skomplikowana – można to zrobić samodzielnie. W sklepie Show Car Shine.pl, dostępne są produkty wielu renomowanych marek. Pasty polerskie nie tylko usuną wszelkie mikro uszkodzenia na lakierze, ale też zabezpieczą go przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Przejrzyj ofertę!

Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji samochodu

Woski samochodowe – doskonałe zabezpieczenie lakieru

Warto wiedzieć, że woskowanie samochodu posiada wiele zalet – dzięki niemu można nie tylko poprawić wygląd zewnętrzny auta, ale też skutecznie zabezpieczyć lakier przed promieniowaniem UV, wilgocią, ptasimi odchodami czy brudem drogowym. Woski samochodowe zatrzymują proces utleniania się lakieru, co więcej – sprawiają, że auto czyści się znacznie łatwiej.
Na rynku dostępne są woski samochodowe syntetyczne oraz naturalne. Te syntetyczne dają ostry, lustrzany połysk, natomiast naturalne zapewniają niesamowite wykończenie, czyli mocny efekt Wet Look, efekt tłustości lakieru. Samochód wygląda wówczas, jakby został dosłownie oblany olejem – kolor lakieru jest głęboki, jednak połysk subtelny.

Pielęgnacja lakieru samochodowego przy pomocy wosków samochodowych daje niesamowite efekty. Warto zajrzeć na stronę sklepu Show Car Shine, ponieważ w tym sklepie internetowym dostępne są woski samochodowe od najlepszych producentów – woski wybierane nawet przez salony autodetailignowe (woski premium). Odśwież lakier swojego auta, a jednocześnie dobrze go zabezpiecz – dzięki woskom samochodowym zrobisz to skutecznie.

Pielęgnacja lakieru powinna być wykonywana regularnie – wówczas auto może nam posłużyć naprawdę wiele lat, cały czas prezentując się świetnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.