Prezent na dzień chłopaka – najciekawsze pomysły i inspiracje

Prezent na dzień chłopaka – wiele dziewczyn nie wie co wręczyć panom w dniu ich święta, a całkiem sporo nie wie nawet kiedy ten dzień wypada. Jaka jest tradycja tego święta, jak najlepiej je celebrować oraz jaki prezent na dzień chłopaka wręczyć swojemu mężczyźnie? Przeczytajcie!

Dzień Chłopaka – tradycja i obchody na świecie

Skąd się wziął dzień chłopaka i kiedy go obchodzimy? W Polsce przypada 30 września. Choć nie jest świętem oficjalnie przyjętym, a zwyczajowym, jest uznawany za odpowiednik Dnia Kobiet. Jest to zwyczaj bardzo młody, po raz pierwszy obchodzony był 19 listopada 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago. Pomysł ten spodobał się Organizacji Narodów Zjednoczonych, która zaproponowała celebrowanie International Men’s Day (Międzynarodowego Dnia Mężczyzn), jako symbolu równowagi płci. Święto szybko się rozpowszechniło, jednak w wielu państwach przypada w innym terminie. Na Malcie upominki na dzień chłopaka są rozdawane 7 lutego, w Wielkiej Brytanii 5 kwietnia, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Indiach i Meksyku 19 listopada, a w Kanadzie 25 listopada.

Prezenty na dzień chłopaka

Jeśli brakuje Ci inspiracji na idealny prezent na dzień chłopaka skorzystaj z oferty przygotowanej przez sklep internetowy Pakamera.pl. Na stronie sklepu znajdziemy liczne inspiracje na prezent dla chłopaka z okazji jego święta, który z pewnością przypadnie do gustu każdemu z panów, oraz pomysły na prezenty wręczane przy innych okazjach.

Jakie są zwyczaje związane z tym świętem?

Dzień Chłopaka jest obchodzony głównie wśród młodzieży i studentów, ale z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Przyjęło się, że z tej okazji dziewczyny składają swoim partnerom życzenia oraz wręczają im prezenty na dzień chłopaka. Dlatego już miesiąc wcześniej mass media przypominają nam o upominkach, natomiast w sklepach stacjonarnych i internetowych możemy znaleźć propozycje i promocje na idealny prezent „dla niego”. Miłym gestem jest także zaproszenie partnera czy przyjaciela do kina albo na kolację. W niektórych szkołach na chłopaków z okazji ich święta czekają specjalne przywileje i niespodzianki, a także organizowane są dla nich konkursy i zawody. Koleżanki szykują tym dniu kolegom z klasy drobne prezenty na dzień chłopaka w myśl zasady: im śmieszniej, tym lepiej!

Dzień mężczyzn i dzień chłopaka – czy to to samo święto?

W Polsce oprócz Dnia Chłopaka obchodzimy także Dzień Mężczyzn, który przypada 10 marca. Dzień Mężczyzn nie jest tak popularny i celebrowany, a także o wiele mniej promowany przez media. Obydwa święta powstały w opozycji do Dnia Kobiet, jednak dalej trudno jest rozstrzygnąć różnice między nimi. Dzień Chłopaka uznaje się często za młodzieżowy odpowiednik Dnia Mężczyzny – dedykowanego głównie dorosłym. Data 10 marca została wybrana na święto panów nieprzypadkowo. Tego dnia w kościele katolickim przypada wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty, czyli rzymskich legionistów skazanych na śmierć za odmowę wyrzeczenia się chrześcijaństwa w 320 roku. Na pytanie która data jest lepsza na świętowanie dnia panów nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a sami mężczyźni często nie są nawet świadomi istnienia takich świąt. Pewne natomiast jest, że prezent na dzień chłopaka z pewnością ucieszy zarówno nastolatka jak i dojrzałego mężczyznę czy starszego pana.

Prezent na dzień chłopaka

Dzień chłopaka – ciekawostki, które warto poznać

Warto wiedzieć, że za źródło dnia chłopaka uznawane jest celebrowane w Japonii od IV wieku n.e. Tango no Sekku. To święto obchodzone jest w Kraju Kwitnącej Wiśni 5 maja i stanowi męski odpowiednik Święta Lalek. Zgodnie z tradycją w Święto Chłopców Japończycy powinni modlić się za zdrowie i dzielność swoich męskich potomków oraz radować z ich wyników w nauce. Dla każdego chłopca w rodzinie w tym dniu powiewa oddzielny proporczyk przedstawiający karpia – największy dla najstarszego, a dla młodszych coraz mniejsze. Karp stał się symbolem Święta Chłopców ze względu na niezwykłą determinację tej ryby w pokonywaniu przeszkód. Reprezentuje ona odwagę i zdolność osiągania wysoko postawionych celów. Ma to motywować młodych mężczyzn do pokonywania wszelkich trudności i działań, stanowić dla nich przykład ambicji, wytrwałości i sposobu osiągania życiowych sukcesów. W tym dniu dziewczynki są gośćmi swoich braci. W Japonii popularne prezenty na dzień chłopaka to tradycyjne potrawy, a nieodłącznym elementem i symbolem święta jest roślina o nazwie shobu, która oznacza dążenie do sukcesu, współzawodnictwo, walkę a także militaryzm.

Pomysły jak ciekawie spędzić ten dzień i jakie prezenty wręczyć swoim chłopakom

Jak sprawić by bliski nam mężczyzna poczuł się tego dnia wyjątkowo? Co kupić na prezent na dzień chłopaka? Warto spędzić 30 września poświęcając się w stu procentach pasjom naszego partnera. Wachlarz możliwości jest bardzo szeroki.

Ciekawym pomysłem będzie wyjście na mecz, wspólna gra w paintball, rywalizacja na strzelnicy, park linowy albo park trampolin, kręgle, bilard, przejażdżka rowerowa lub wycieczka poza miasto. Bardziej tradycyjne i romantyczne, ale równie dobre propozycje na celebrowanie tego święta to wyjście do teatru lub do kina albo dobra kolacja w restauracji lub przygotowana samodzielnie w domu. Fajnym rozwiązaniem będzie też wspólne gotowanie, masaż albo wieczór gier planszowych – najważniejsze to spędzić czas razem i dobrze się przy tym bawić! A jaki prezent na dzień chłopaka będzie strzałem w dziesiątkę? Nie musi to być drogi podarunek, liczy się pamięć i gest. Zwyczajowo w ten dzień dawane są drobne, zabawne upominki, a wśród nich niezawodne będą: ulubione perfumy, t-shirt lub kubek ze śmiesznym nadrukiem, gra na konsolę, gadżet sportowy, muszka, skarpetki w ciekawe wzorki, kufel do piwa lub po prostu piwo. Natomiast fani słodkości na pewno najbardziej ucieszą się ze słodyczy.

Obecnie coraz większą popularność zyskują prezenty personalizowane, które sprawiają, że osoba obdarowywana czuje się jeszcze bardziej wyjątkowo. Możemy też wykazać się kreatywnością i ułożyć okazyjny wierszyk, lub przygotować prezent własnoręcznie – może to być słoiczek z karteczkami za co kochamy naszego partnera lub wspólne zdjęcie oprawione w ramkę. Drogie panie, pamiętajmy, żeby w tym dniu docenić naszego mężczyznę i okazać jaki jest dla nas ważny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.