Biżuteria srebrna – dlaczego warto ją mieć?

Biżuteria srebrna wielu osobom kojarzy się z tańszym odpowiednikiem drogich złotych i platynowych błyskotek. Tymczasem, srebro to kruszec posiadający szereg interesujących zalet, które dostrzegli już projektanci biżuterii na całym świecie – czas na Ciebie!

Biżuteria srebrna to ponadczasowe i uniwersalne akcesoria, które powinna mieć w swojej kolekcji każda modna i stylowa kobieta. Projektanci biżuterii z całego świata doceniają plastyczność, trwałość i wygląd wyjątkowego kruszcu, tworząc wciąż nowe kolekcje, wzory i modele srebrnych bransoletek, pierścionków czy kolczyków. Za co my, konsumenci, powinniśmy docenić srebrną biżuterię?

Srebrna biżuteria

Srebrna biżuteria dostępna w dobrych sklepach to prawdziwa gama wzorów i motywów do wyboru – jeśli tylko wiemy gdzie szukać z pewnością znajdziemy ozdobę, która spełni nasze oczekiwania. Dobrym sklepem posiadającym w ofercie srebrną biżuterię jest Pakamera. Oferowana biżuteria srebrna to modele z efektownymi kamieniami szlachetnymi, które dodają ozdobom wyjątkowych właściwości i wyjątkowego charakteru.

Trwałość i odświeżenie srebrnej biżuterii

Srebrna biżuteria to wbrew pozorom bardzo trwały rodzaj biżuterii, szczególnie, jeśli jest wykonana z najwyższej próby srebra – 925. Odpowiednia pielęgnacja naszych srebrnych ozdób oraz ich przechowywanie sprawia, że srebrne pierścionki, bransoletki i kolczyki stają się rodzinnymi pamiątkami, przekazywanymi kolejnym pokoleniom.

Nieraz jednak, z uwagi na czynniki zewnętrzne (warunki atmosferyczne, kontakt ze spoconą skórą czy działanie kosmetyków), może się zdarzyć, że nasza srebrna błyskotka straci swój pierwotny blask. Przywrócenie srebrnej biżuterii dawnego wyglądu nie tanowi jednak najmniejszego problemu – wystarczy za kilkanaście złotych zakupić specjalny preparat służący do czyszczenia srebra lub skorzystać z jednego z domowych sposobów, które bez trudu znajdziemy w internecie.

Wiele wzorów i kolorów

W początkowej części artykułu wspomnieliśmy, że projektanci biżuterii wprost uwielbiają pracę ze srebrem. Dzieje się tak, ponieważ srebro jest miękkim i plastyczny materiałem, co pozwala na eksperymenty i tworzenie skomplikowanych i różnorodnych wzorów oraz modeli biżuterii. Wszystko to skutkuje znacznie większym niż w przypadku innych surowców wyborem w sklepach jubilerskich. Dodatkowa moda na połączenie srebra z kamieniami szlachetnymi sprawia, że biżuteria srebrna w sklepach to prawdziwy wachlarz różnorodnych kolekcji.

Biżuteria srebrna

Odpowiednia dla alergików

W przeciwieństwie do innych metali nieszlachetnych, biżuteria srebrna wysokiej próby – 925 – nie podrażnia skóry. Dzięki temu możemy nosić srebrne kolczyki czy pierścionki bez obawy o kondycję naszej skóry nawet, jeśli jesteśmy uczuleni na nikiel czy mosiądz. Ponadto, srebro wykazuje właściwości odkażające i bakteriobójcze, co czyni srebrną biżuterię jeszcze bardziej bezpieczną.

Uniwersalny dodatek na każdą okazję

Mnogość wzorów i modeli dostępnej na rynku srebrnej biżuterii sprawia, że jest ona jeszcze bardziej uniwersalna. Srebrny kolor sam w sobie doskonale pasuje do wielu stylizacji, srebrną biżuterię można też świetnie łączyć np. z wykonanymi z platyny czy białego złota dodatkami. Licznie występujące w sklepach srebrne kolekcje biżuterii sprawiają, że jesteśmy w stanie znaleźć biżuterię idealną niemal na każdą okazję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.